رییس اداره کتابخانه های عمومی میامی گفت: ۲۳۰۰ تن از اهالی این شهرستان برای رقابت‌های دهمین دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی نام‌نویسی کرده و آماده رقابت هستند.

به گزارش میامی جوان؛ کمال ترابیان افزود: امسال با توجه به شرایط خاص در مواجه با بیماری کرونا که موجب تعطیلی کتابخانه های سطح شهرستان گردید بخش مکتوب جشنواره حذف و بصورت برخط این جشنواره در بخش های نقاشی،روزنامه دیواری،داستان و پویش مجازی درحال برگزاریست.

وی بیان کرد: مهلت شرکت در این دوره از فعالیت‌های جشنواره کتابخوانی رضوی  تا ۳۱ تیرماه سال جاری تعیین شده است.

ترابیان گفت: پارسال در بخش های نقاشی، پویش مجازی ،مکتوب و برخط جشنواره مورد استقبال خوب مردم میامی قرار گرفت.

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان میامی افزود: در این دوره ۱۲ عنوان کتاب ویژه سه گروه سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی شده و علاقه‌مندان با دریافت فایل کتاب‌ها از سامانه اینترنتی جشنواره به آدرس www.samakpl.ir می‌توانند در بخش‌های مختلف جشنواره همچون پویش فردی و گروهی، مسابقات چهارگزینه‌ای مجازی، داستانک‌نویسی، مسابقه روزنامه‌دیواری و مسابقه نقاشی شرکت کنند.

وی اظهار داشت: از برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی در دو سطح «ملی» و «شهرستانی» با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل می‌شود.

دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی همچون چهار دوره قبل  توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

سال گذشته چهار هزار تن در جشنواره کتابخوانی رضوی در میامی شرکت کردند.

در شهرستان میامی پنج کتابخانه فعال وجوددارد. کتابخانه عمومی میامی یکهزار و ۴۰۰، منطقه فرومد ۸۸۰، بخش کالپوش نام نیک ۸۵۰، نردین یکهزار و ۲۰۰ و حسین آباد یک هزار و۱۵۰ عضو فعال دارد.

شهرستان میامی با حدود ۴۰ هزار تن جمعیت در شرق استان سمنان قرار دارد .

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایرنا