مسوول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان میامی گفت: مرحله جدید مرمت بافت تاریخی شهر میامی از هفته گذشته آغاز شد.

به گزارش میامی جوان؛ سید محمد صادق رضویان گفت: مرمت بافت تاریخی میامی شامل برچیدن کف ناهمگون با بافت تاریخی و اجرای آجر فرش و آزاد سازی اطراف درختان کهنسال چنار مسیر کوچه آقایان که در فهرست آثار طبیعی ثبت شده‌اند،و اجرای سیم گل و کاهگل بدنه است.

وی هدف از مرمت  را حفاظت از آثار ارزشمند و بافت تاریخی عنوان کرد،و اظهارداشت : در بافت تاریخی میامی کاروانسرای شاه عباسی، مسجد آقایان، آب انبار عمارت، عمارت آقایان، حمام آقایان و تعدادی ساباط و دالان وجود دارد که جلوه خاصی را به سیمای این شهر بخشیده و در همین راستا بافت تاریخی میامی به عنوان یک عنصر تاریخی دارای اهمیت است.

شهرستان میامی دارای چهار منطقه نمونه و هفت روستای هدف گردشگری است.

بزرگ‌ترین مجموعه کاروانسرای ایران در این شهرستان قرار دارد. وجود ۱۰ کاروانسرا و محوطه تاریخی و جاذبه‌های طبیعی بخش کالپوش، فرصت بسیار مناسبی برای جذب گردشگران در این منطقه است.

این شهرستان ۵۸ اثر ثبت شده در فهرست میراث تاریخی کشور دارد و واقع شدن آن در مسیر راه تهران – مشهد شرایط بسیار مناسبی را برای بازدید گردشگران فراهم می‌کند.

میامی با جمعیتی حدود ۴۰ هزار تن با دوبخش مرکزی وکالپوش در شرق استان سمنان قرار دارد.

انتهای پیام/