مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میامی از آغاز برداشت غلات (گندم، جو و کلزا) از مزارع این شهرستان خبر داد.

به گزارش میامی جوان؛ علی‌اصغر محمدی، با بیان اینکه پنج مرکز خرید غلات در شهرستان میامی امسال فعالیت دارد، اظهار کرد: گندم در شهرستان میامی به دو صورت دیم و آبی کشت‌شده که پیش‌بینی می‌شود امسال از سطح ۶ هزار و ۱۰۰ هکتار گندم آبی به میزان ۳۰ هزار و ۵۰۰ تن محصول گندم برداشت شود.

وی با بیان اینکه ۱۰ هزار و ۷۵۰ هکتار از مزارع میامی به گندم دیم اختصاص دارد، افزود: پیش‌بینی می‌شود ۱۷ هزار و ۲۰۰ تن محصول گندم برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میامی اظهار کرد: در مجموع پیش‌بینی می‌شود امسال ۴۷ هزار و ۷۰۰ تن گندم از مزارع این شهرستان برداشت شود.

محمدی به سطح زیر کشت محصول جو آبی در شهرستان میامی اشاره کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال از سطح دو هزار و ۴۴۰ هکتار جو آبی به میزان ۹ هزار و ۲۷۰ تن محصول برداشت شود.

وی با بیان اینکه سه هزار و ۹۷۰ هکتار از مزارع میامی به محصول جو دیم اختصاص دارد، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال از این میزان سطح زیر کشت جو دیم ۴ هزار و ۷۵۰ تن محصول برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میامی گفت: امسال در مجموع ۱۴ هزار تن محصول جو از مزارع این شهرستان برداشت می‌شود.

محمدی خاطرنشان کرد: همچنین از سطح ۴۴۳ هکتار از مزارع کلزا در شهرستان میامی پیش‌بینی می‌شود یک هزار تن محصول کلزا برداشت شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس