امام جمعه میامی با انتقاد از وضعیت گرانی بی‌منطق موجود در جامعه، گفت: مشکلات اقتصادی معاش مردم را متاثر از خود ساخته لذا مسئولان باید در این باره اقدامی عاجل صورت دهند.

به گزارش میامی جوان؛ حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه‌های آخرین نمازجمعه تیرماه ۹۹ میامی به میزبانی مسجد جامع، خواستار توجه بیشتر مسئولان به خصوص قوای مجریه و مقننه در زمینه ارتقای وضعیت اقتصادی مردم شد و بیان کرد: مشکلات اقتصادی معاش مردم را متأثر از خودکرده و این شرایط سبب شده تا مردم تحت فشار مضاعف باشند.

وی با بیان اینکه مسئولان باید در این شرایط اقدامی عاجل کند، ابراز کرد: دولت و مجلس باید با همکاری همدلانه برای رفع مشکلات کشور گام‌های اساسی بردارند و برنامه‌ریزی کشور و همچنین مدیریت درستی را پایه گذاری کنند.

امام جمعه میامی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به نمایندگان مجلس بیان داشت: رسیدگی به مشکلات کشور در بخش‌های مختلف باید با همدلی مجلس و دولت و همچنین توجه به منویات معظم‌له صورت گیرد.

صفایی پور با بیان اینکه سخنان رهبری در حقیقت نقشه راه نمایندگان مجلس و دولتمردان است، تاکید داشت: مردم انتظار دارند که مسئولان برای رفع مشکلات‌شان تلاش کرده و البته با آن‌ها برخوردی صادقانه انجام شود.

وی با بیان اینکه مردم مطالبه جدی از مسئولان دارند تا مسائل و مشکلاتشان را در یابند، تاکید کرد: درست است که مردم صبور ایران اسلامی همه مسائل مربوط به کشور را با تیزهوشی و هوشیاری دنبال می‌کنند و به همه امور آگاهی و اشراف کامل دارند اما مسئولان هم باید قدردان این مردم خوب باشند و در راستای رفع مشکلاتشان بیشتر بکوشند.

امام جمعه میامی با بیان اینکه کشورمان ظرفیت‌های بسیار زیادی از لحاظ اقتصادی، فرهنگی و مردمی دارد، تاکید کرد: کرونا نشان داد که چه ظرفیت عظیم معنوی فقط بین مردم ما وجود دارد و برای رفع یک مشکل میلیون‌ها نفر دست به کار می‌شوند لذا باید قدردان این مردم بود.

صفایی پور در خاتمه و با اشاره به فرارسیدن سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)، تاکید کرد: ازدواج آسان در کنار ساده زیستی در زندگی سبب تشویق جوانان به ازدواج می‌شود که والدین در این زمینه نقش مهمی دارند.

انتهای پیام/