رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با تأکید بر اینکه روند شیوع کرونا در استان سمنان جدی است، گفت: اوضاع شاهرود و میامی با توجه به تعداد قابل‌توجه مبتلایان خوب نیست.

به گزارش میامی جوان؛ رضا چمن بعدازظهر سه‌شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه روند شیوع کرونا ویروس در استان سمنان، جدی و پرسرعت است، اظهار داشت: از روزهای گذشته گزارش‌های نگران‌کننده‌ای از روند فوت و ابتلاء مردم منطقه به این ویروس مخابره می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه موج دوم شیوع کرونا ویروس از هفته‌های گذشته در استان سمنان شدت گرفته است، تصریح کرد: درمجموع اوضاع شاهرود و میامی و دیگر نقاط استان به دلیل ابتلاء قابل‌توجه به این ویروس، خوب نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه استان سمنان ظرفیت برگزاری مراسم مختلف به دلیل روند رو به رشد شیوع کرونا ویروس را ندارد، افزود: باید تا حد ممکن در برگزاری آئین‌های عزاداری محرم حسینی ازنظر زمان عزاداری، نذورات و … محدودیت ایجاد شود.

چمن با اشاره به اینکه انجام پذیرایی در مراسم محرم امسال به‌طور جد ممنوع است، تأکید کرد: برگزاری آئین‌های خاص برای جلوگیری از تجمع در ماه‌های محرم و صفر لغو شود.

وی افزود: دشمنان با توجه به شیوع کرونا ویروس، برخلاف سال‌های قبل می‌خواهند برگزاری مراسم محرم در کشور را برجسته نشان دهند و بعد از مدتی بگویند علت افزایش ابتلاء یا فوتی به دلیل شیوع کرونا ویروس در ایران مراسم محرم و صفر بوده است و درمجموع اعتقادات مردم را زیرسوال ببرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: مردم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در عزاداری محرم حسینی بار دیگر توطئه‌های دشمنان را خنثی خواهند کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر