مدیر عامل توزیع برق استان سمنان از تخصیص اعتبار ۲۸۰ میلیارد ریالی برای توسعه امور عمرانی شهرستان های شاهرود و میامی خبر داد و گفت : این رقم نسبت به پارسال ۵۰میلیارد ریال افزایش یافته است.

به گزارش میامی جوان؛ سید محمد موسوی زاده افزود: پارسال هم حدود ۲۳۰ میلیارد ریال کار زیرساختی و توسعه ای در حوزه صنعت توزیع برق شهرستان های شاهرود و میامی  انجام شد.

وی با اشاره به اینکه ۳۵ درصد اشتراک های برق استان سمنان مربوط به شهرستان های شاهرود و میامی است، ادامه داد: دستکم ۳۰ درصد تاسیسات توزیع برق استـان به این ۲ شهرستـان  اختصـاص دارد و سهم مصرف انـرژی این شهرستان ها به نسبت استان، ۲۷ درصد است.

مدیر عامل توزیع برق استان سمنان با بیان اینکه بالاترین مقدار ترکیب مصرف انرژی شاهرود با ۳۴ درصد و میامی با ۶۰ درصد در بخش کشاورزی استفاده می شود، اظهار داشت: این ترکیب مصرف نشان دهنده آن است که در شرق استان، انرژی صرف کشاورزی گردیده و در منطقه غرب استان، انرژی در بخش صنعتی مصرف می شود.

موسوی زاده ابراز داشت: طرح”۰۹۹” یا عبور از اوج مصرف بار تابستانی بدون اعمال خاموشی، با مشارکت ارزشمند مشترکان به نحو شایسته ای پشت سر گذارده شد و مشترکان شهرستان های شاهرود و میامی ۵/۵ مگاوات در اوج مصرف با شرکت توزیع برق استان همکاری داشتند.

در هفته دولت  ۲۰ طرح عمرانی برق رسانی با اعتبار ۷۷ میلیارد و ۴۷۷ میلیون ریال افتتاح شد.

اداره توزیع برق شاهرود به حدود ۱۰۰ هزار مشترک برق رسانی می کند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایرنا