رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از شناسایی ۱۶ مورد کرونای مثبت در شهرهای تحت نظارت این دانشگاه خبر داد و گفت: مجموع کل بیماران کرونایی این شهرها به یک هزار و ۴۷۴ نفر رسید.

به گزارش میامی جوان؛ ضمن بیان اینکه تا ابتدای روز جمعه گذشته، ۱۶ مورد تست مثبت کرونا در شهرهای تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود شناسایی شد، بیان کرد: تعداد کل بیماران با تشخیص کرونای قطعی در شاهرود و میامی از اسفند ۹۸ تاکنون به یک هزار و ۴۷۴ نفر رسید.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در موج نخست کرونا با حجم ورودی بسیار زیاد بیمار روبرو شد، افزود: خوشبختانه با تعطیلی مراکز تجمع، دانشگاه‌ها و مدارس، نماز جماعت مساجد، کتابخانه های عمومی، باشگاه ورزشی و… شاهرود در اردیبهشت ماه و خیلی زودتر از بسیاری شهرهای دیگر توانست شرایط را کنترل کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، بیان کرد: بازگشت شیوع دوباره کرونا در موج دوم قابل پیش بینی بود زیرا شاهرود و میامی در میان شهرها و نقاط بحرانی و قرمز از بابت کرونا به نوعی محاصره شده بود و با حجم تعاملاتی که وجود دارد، دوباره شرایط شهرستان قرمز شد.

چمن با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند به کاهش بیماری کمک کند، ابراز کرد: مردم برای حضور در عزاداری حتماً فاصله دو متری، ماسک مستمر، حضور در فضاهای روباز و کوتاه کردن زمان عزاداری را رعایت کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر