مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میامی از اجرای سامانه‌های نوین آبیاری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش میامی جوان؛ علی‌اصغر محمدی گفت: در راستای سیاست‌های کلی دولت در زمینه بهینه‌سازی و افزایش راندمان مصرف آب دربخش‌های مختلف کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی با هدف پیشبرد اهداف و ترغیب کشاورزان برای تجهیز مزارع خود به سیستم‌های نوین آبیاری تسهیلات در قالب یارانه بلاعوض دولتی اعطا می‌کند.

وی گفت: در حال حاضر و در سیستم سنتی، راندمان آبیاری حداکثر ۴۵ درصد است که با تغییر روش آبیاری به سیستم آبیاری بارانی این عدد به ۷۵ درصد ارتقا می‌یابد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میامی با اشاره به مزایای سیستم‌های نوین آبیاری افزود: ضمن صرفه‌جویی در مصرف آب در این سیستم آبیاری، هزینه‌های کاشت، داشت و برداشت نیز کاهش چشمگیری داشته و با کوتاه کردن دور آبیاری راندمان تولید نیز به دو برابر افزایش خواهد یافت.

محمدی با بیان اینکه هم‌زمان با هفته دولت ۱۵ پروژه به ارزش ۱۹ میلیارد و ۳۹۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در حوزه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میامی افتتاح شد تصریح کرد: این پروژه‌ها در حوزه‌های سرمایه‌گذاری (امور دام) و امور فنی و زیربنایی در این شهرستان بود.

وی افزود: از این میزان تعداد سه پروژه مربوط به حوزه سرمایه‌گذاری (امور دام) به ارزش ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و تعداد ۱۲ پروژه مربوط به امور فنی و زیربنایی (سیستم‌های آبیاری تحت‌فشار، انتقال آب و لایروبی قنوات) به ارزش ۶ میلیارد و ۷۹۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میامی همچنین از اجرای پروژه سیستم آبیاری نوین در این شهرستان خبر داد و گفت: این پروژه بهینه‌سازی مصرف آب با اجرای سیستم آبیاری نوین- بارانی (سنتز لینیر) در بخش مرکزی شهرستان میامی در سطح ۱۳۲ هکتار با ارزش ۲۱ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس