معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: منطقه جدید برای اهالی حسین‌آباد کالپوش میامی با رفع مشکلات آب و فاضلاب به صورت ۱۰۰ درصدی برای سکونت مهیا می‌شود.

به گزارش میامی جوان؛ منوچهر فخری روز یکشنبه در نشست ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری گفت: اقدام های خوبی در بخش برق، گاز و دیگر مشکلات زیرساختی در حسین آباد کالپوش انجام شد و با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان براب رفع آب آشامیدنی و فاضلاب منطقه هم اقدام خواهد شد.

وی یادآور شد :مدیران دستگاه‌های‌ اجرایی برای جذب اعتبارهای ملی باهدف جبران خسارت در زمان وقوع بلایای طبیعی احتمالی اقدام کنند.

فخری افزود: عیار مدیران حوزه بحران در زمان وقوع بلایایی طبیعی سنجیده خواهد شد و در زمان هر بحران احتمالی باید مسئولان بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارند.

وی خاطر نشان کرد: شاید ماهیت زلزله چندان قابل پیش بینی برای مدیریت بحران ممکن نباشد اما برای جلوگیری از وقوع سیل و مدیریت بحران قبل از جاری شدن سیلاب می توان از هم اکنون اقدام هایی انجام داد.

فخری تصریح کرد: برای رفع مشکلات زیرساختی در منطقه حسین آباد کالپوش در ماه های گذشته اقدام های بسیار قابل توجهی انجام شد و با رفع مشکلات آب و فاضلاب به صورت کامل در مکان جدید برای اهالی مصیب دیده حسین‌آباد قابل سکونت خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: استاندار سمنان همواره برای تسریع در رفع مشکلات حسین آباد کالپوش تاکید دارد و با تلاش مضاعف مسئولان برای گره‌گشایی از مشکلات مردم فهمیم منطقه حسین آباد اقدام شود.

بر اثر رانش زمین که در روزهای آغازین سال ۹۸ رخ داد، ۳۳۰ خانه در روستای حسین آباد کالپوش شهرستان میامی در شرق استان سمنان خسارت دید که ۱۶۳ خانه به علت شدت آسیب ها و خطر برای ساکنان تخلیه شد.

بخش کوهستانی کالپوش میامی به مرکزیت روستای رضوان شامل ۱۲ روستاست که حدود ۲۰ هزارنفر در آن ها زندگی می کنند و شغل بیشتر مردم کشاورزی و دامداری است.

این بخش در ۱۱۰ کیلومتری شمال میامی قرار گرفته است.

شهرستان میامی با حدود ۴۰ هزار تن جمعیت در شرق استان سمنان قرار دارد؛ بیش از ۸۰ درصد مردم این شهرستان در روستاها زندگی می کنند.

  • منبع خبر : ایرنا