انتقال بانوی باردار کالپوشی به بیمارستان توسط بالگرد اورژانس هوایی بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود سبب نجات جان وی و نوزادش شد.

به گزارش میامی جوان؛ با حضور به موقع بالگرد اورژانس هوایی شهرستان شاهرود در منطقه کالپوش از توابع میامی، به یک بانوی باردار اهل این منطقه امداد رسانی شد، اما نوزاد عجول فرصت رسیدن به مقصد را به بالگرد امدادی نداد و در نتیجه تیم امدادی مجبور به تغییر مسیر به سمت میامی شدند.

زایمان نوزاد به دلیل فوریت در میامی انجام شد اما عوامل امدادی مجدداً مادر و نوزاد را به بیمارستان شاهرود منتقل کردند تا بیشتر تحت نظارت پزشکان قرار گیرند.

معاون اورژانس شاهرود ضمن تاکید بر سلامت جان مادر و نوزاد، گفت: در پی تماس اورژانسی مبنی بر انتقال یک بانوی کالپوشی به دلیل زایمان، بالگرد اورژانس اعزام و خوشبختانه حال مادر و نوزاد مساعد است.

ناصر سلمان پور بیان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته کادر درمانی اورژانس هوایی خوشبختانه مادر و نوزاد در شرایط خوبی به سر می‌برند.

وی با بیان اینکه اهمیت اورژانس هوایی به خصوص به دلیل وسعت زیاد شهرستان‌های شاهرود و میامی و همچنین قرار گیری بر مسیر چهار راه شمالشرق کشوراست، تاکید کرد: اورژانس هوایی سالانه جان بسیاری را از مخاطرات طبیعی و انسانی نجات می‌دهد.

 کالپوش در شهرستان میامی واقع شده و با مرکز شهرستان بالغ بر ۱۳۰ کیلومتر فاصله دارد. کالپوش در شرقی ترین بخش استان سمنان و در همسایگی خراسان شمالی و گلستان قرار دارد. متأسفانه همچنان شرایط بهداشت و درمان در این منطقه موجب می‌شود تا بیماران به شهرستان‌های شاهرود و یا بجنورد و جاجرم مراجعه کنند.

انتهای پیام/