مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان سمنان گفت: ۲۵۳ میلیارد ریال به منظور توسعه حوزه‌های مدنظر ارتباطات در شهرستان‌های شاهرود و میامی سرمایه‌گذاری انجام شد.

به گزارش میامی جوان؛ سید یاسر حسن پور روز چهارشنبه به رسانه ها افزود: برنامه اصلی وزارت ارتباطات در روستاها ، تلاش برای برقراری اینترنت پهن باند سیار(LTE) در روستا های بالای ۲۰ خانوار است.

وی افزود: به منظور بهره مندی از خدمات الکترونیکی بانکی در روستاها و با شناسایی روستاهای واجد شرایط به ۱۱ نقطه روستایی در شهرستان های میامی و شاهرود دستگاه های خودپرداز ATM اختصاص یافته  که در صورت تامین تجهیزات نصب می شود.

حسن پور در بخش فناوری اطلاعات با اشاره به وضعیت اشتغال در شهرستان های شاهرود و میامی بیان کرد: با ابلاغ طرح های مختلف ارتباطی در قالب پروژه uso  همچون احداث سایت جدید و ارتقای سایت های ۲G  اپراتورها به ۴G و اجرای فیبر نوری در شهرستان شاهرود و میامی ، با قیمت روز تجهیزات مخابراتی، در مجموع سرمایه گذاری ۲۵۳ میلیارد ریالی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این دو شهرستان محقق می شود.

 وی اضافه کرد:  پیمانکاران طرح های مذکور شرکت مخابرات ، شرکت ارتباطات سیار (همراه اول) و شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل هستند.

مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان سمنان اضافه کرد: در بخش فناوری اطلاعات با اشاره به اهمیت فعالیت کسب‌وکارهای نوپا حوزه ICT در این شهرستان‌ها برای بهبود فضای کسب و کار این حوزه ، دو بستر استفاده از منابع پارک اقتصاد دیجیتال و طرح نوآفرین جهت حمایت از شرکت های نوپا تبیین شده که باید به نحو مطلوب از آن استفاده شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایرنا