معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری میامی گفت: مطابق اجرای ماده ۲۷ برنامه ششم توسعه، سند توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی هشت روستای هدف در این شهرستان تصویب شد.

به گزارش میامی جوان؛ عباس طاهرانپور با اشاره به اینکه طرح توسعه روستاها از سال ۹۷ آغاز شده است افزود : این اسناد، به منظور سیاست‌های کلی نظام و در راستای اقتصاد مقاومتی، پس از شناسایی و بهره برداری از ظرفیت‌های موجود در روستاها تدوین می‌شود. 

وی با بیان اینکه اسناد توسعه ۳۷ روستا در سطح شهرستان انجام شده است،گفت : اسناد روستاهای شریف آباد، هونستان ، پویه ، همت آباد،استربند،حسین آباد میامی ،حسین آباد پل ابریشم در بخش مرکزی و روستای کمردار در بخش کالپوش از ابتدای مهرماه امسال تصویب شده است .

طاهران پور با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون اسناد توسعه ۱۶ روستا در میامی تصویب شده است، گفت : اسناد توسعه پس از تصویب در کمیته برنامه ریزی شهرستان در شورای برنامه ریزی استان نیز مورد بررسی و تصویب قرار می گیرد و توسعه روستاها براساس این سند صورت خواهد پذیرفت.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار میامی با اشاره به اینکه ظرفیت روستاها شناسایی می شود، تصریح کرد: در این طرح توسعه روستاها تدوین و مزیت‌های آن منطقه در بخش های مختلف شامل کشاورزی، صنعت، معدن، خدمات و گردشگری، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سالانه ۵ هزار روستا در کشور، از طرح سند توسعه اقتصادی و اشتغالزایی بهره مند می‌شوند.

میامی دارای ۴۹ روستاست که بیشتر مردم در راستای کشاورزی و دامپروری فعالیت دارند.

شهرستان میامی با جمعیتی حدود ۴۰ هزار تن با ۲ بخش کالپوش و مرکزی در شرق استان سمنان قرار دارد.

انتهای پیام/