شریفی نژاد، معاون اقتصادی استاندار سمنان با بیان اینکه یک پنجم کرومیت ایران اسلامی در شهرستان میامی وجود دارد، گفت: میامی با دارا بودن سه ناحیه معدنی در سطح استان زبانزد است.

به گزارش میامی جوان؛ صبح امروز در نشستی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان، فرماندار میامی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و برخی مسؤولان استانی و شهرستانی، مشکلات حوزه صنعت، معدن، اصناف، کشاورزی و گردشگری شهرستان میامی بررسی شد.

علی رضا شریفی نژاد در این جلسه با بیان اینکه این شهرستان دارای ظرفیت‌های عظیم معادن فلزی است، تاکید کرد: طبق اعلام کارشناسان ۲۰ درصد یا یک پنجم ذخایر کرومیت ایران در میامی وجود دارد.

وی با بیان اینکه مس عباس آباد و فرومد میامی از دیگر ذخایری است که در استان سمنان و حتی کشور زبانزد است، بیان کرد: علی رغم تمام این ظرفیت‌های عظیم متاسفانه سه واحد معدنی در شهرستان وجود دارند که کار فرآوری را انجام می دهند.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه این سه واحد نیز به صورت کامل فرآوری مواد معدنی را انجام نمی‌دهند، بیان کرد: بخش اعظمی از تولیدات معدنی میامی خام فروشی می شود.

شریفی نژاد با بیان اینکه واحدهای فراوری با مشکل آب، برق و … روبرو هستند و لذا رغبتی برای سرمایه‌گذاری ندارند، تاکید کرد: مسئولان استانی با عزمی جهادی باید این مشکلات را حل کنند.

انتهای پیام/