فرماندار شهرستان میامی گفت: ۳۶ واحد معدنی در میامی فعالیت دارند که تنها سه واحد در زمینه فرآوری آن‌هم نه به شکل کامل مشغول به کار هستند و بقیه خام‌فروشی می‌کنند.

به گزارش میامی جوان؛ احمد ملایری در نشست بررسی مشکلات واحدهای تولیدی میامی به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان میامی اظهار کرد: شهرستان میامی دارای ظرفیت‌های خوب معدنی است.

وی با بیان اینکه ۲۰ درصد کرومیت کشور حسب آمارهای ارائه‌شده به میامی تعلق دارد، ادامه داد: کانی‌ها و مواد معدنی فراوانی در این شهرستان وجود دارد که می‌تواند برای سرمایه‌گذاری جذابیت داشته باشد.

فرماندار شهرستان میامی بیان کرد: بیشتر معادن میامی قابل استحصال هستند؛ معادن مس نیز در این شهرستان دارای فعالیت خوبی هستند و اخیراً نیز موضوع فرآوری مس کاتدی در شهرستان آغاز شده و قراردادهای آن در حال عملی شدن است.

ملایری اضافه کرد: به دلیل وجود نداشتن فرآوری در شهرستان میامی، زیرساخت‌های خوبی را نیز نتوانسته‌ایم در اختیار صنعتگران و معدن‌کاران قرار دهیم و نیاز است تا با اختصاص برخی اعتبارات در این زمینه نیز اقداماتی انجام شود.

وی با بیان اینکه کشاورزی میامی شامل ذرت، دانه‌های روغنی، گندم و … دارای ظرفیتی ویژه در استان سمنان است، افزود: ۹۵ درصد کل چغندر قند استان در میامی تولید می‌شود و این نشان از ظرفیت‌های بالای شهرستان میامی در زمینه تولید دارد.

فرماندار شهرستان میامی با بیان اینکه اقتصاد این شهرستان بر پایه کشاورزی بنا شده است، گفت: معدن دومین رتبه فعالیت اقتصادی در این شهرستان را دارد؛ چراکه در شرق میامی بیشترین معادن مس استان سمنان قرار دارد و این ظرفیت در کنار معادن منگنز و کرومیت نشان از ظرفیت‌های بالای اقتصادی میامی دارد.

ملایری با بیان اینکه اگر به معادن میامی توجه بیشتری شود، می‌توانیم شاهد رونق اقتصادی در منطقه باشیم، عنوان کرد: ذخایر قوی معدنی مس، کرومیت، منگنز و دیگر فلزات در میامی این پتانسیل را دارد که معدن به‌عنوان شاخص نخست اقتصادی این شهرستان جایگزین کشاورزی شود.

وی تصریح کرد: ۳۶ واحد معدنی در میامی فعالیت دارد که تنها سه واحد در زمینه فرآوری آن‌هم نه به شکل کامل مشغول به کار هستند و بقیه خام‌فروشی می‌کنند.

فرماندار شهرستان میامی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات این است که در شرق میامی برق موردنیاز واحدهای صنعتی و معدنی و حتی واحد مسکونی مردم وجود ندارد.

انتهای پیام/فارس