رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی گفت: در راستای اجرای قانون جامع کاداستر و با همکاری اداره ثبت، تاکنون برای ۱۸۴ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان میامی اسناد تک برگ کاداستری صادر شده است.

به گزارش میامی جوان؛ محمد علی رضایی گفت: در راستای اجرای قانون جامع کاداستر و با همکاری اداره ثبت، تاکنون برای ۱۸۴ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان میامی اسناد تک برگ کاداستری صادر شده است.

وی به مزایای اجرای طرح کاداستر اراضی ملی اشاره و تصریح کرد: از آنجائی که برای اجرای این طرح اطلاعات توصیفی و مکانی هر پلاک ثبتی در نظر گرفته می‌شود و اسناد تک برگ کاداستری از دقت بالائی برخوردار هستند، بر همین اساس با اجرای طرح کاداستر علاوه بر برطرف شدن بسیاری از مشکلات ثبتی، تصرف و تعرض و پدیده زمین خواری به شدت کاهش یافته و از سوء استفاده‌های احتمالی و جعل اسناد جلوگیری می‌شود.

رضایی تأکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع و تعامل ایجاد شده بین اداره منابع طبیعی و ثبت اسناد و در صورت تأمین اعتبار لازم، این ظرفیت و امکان وجود دارد تا پایان سال جاری صدور اسناد تک برگ برای اراضی ملی شهرستان میامی به میزان ۱۱۰ هزار هکتار برسد.

انتهای پیام/