فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از کشف سه فقره حفاری غیر مجاز در نقاط مختلف استان خبر داد.

به گزارش میامی جوان؛ سرهنگ ابوالقاسم کربلایی غلامی گفت: این حفاری‌های غیر مجاز در دامغان، میامی و گرمسار انجام شده است. در بازدید و سرکشی نیروهای یگان حفاظت اداره کل از محوطه «کل مومن» شهرستان دامغان یک مورد حفاری غیر مجاز به عمق تقریبی ۲ متر مشاهده شد و در این رابطه چهار نفر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

وی از انجام حفاری غیر مجاز در اطراف «کاروانسرای سنگی شریف آباد میامی» نیز خبر داد و گفت: این حفاری غیر مجاز در ضلع شمال غربی حد فاصل ۲۰۰ متری از بنا مشاهده شد و با هماهنگی عوامل انتظامی منطقه افزایش بازدیدها از محل برای شناسایی عاملان در دستور کار قرار گرفته است. بازدید شبانه نیروهای یگان حفاظت گرمسار از قلعه تاریخی نه حصار وقوع یک مورد حفاری غیر مجاز به عمق تقریبی یک و نیم متر توسط فرد یا افرادی ناشناس در منطقه را گزارش کرده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان تاکید کرد: تحقیقات محلی لازم برای شناسائی عاملان حفاری در دستور کار این یگان و عوامل انتظامی محل قرار گرفته است و منطقه نیز تحت مراقبت است.

انتهای پیام/