سوول نمایندگی صنعت، معدن و تجارت میامی گفت: حدود یکهزار و ۳۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی وخدماتی این شهرستان با موضوع اعمال محدودیت‌های کرونایی انجام شد.

به گزارش میامی جوان؛ امیر بشیری روز جمعه در حاشیه بازدید از اصناف شهر میامی در گفت و گو با ایرنا، افزود: هرماه حدود ۱۷۵ بازدید از صنف های مختلف سطح شهرستان انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه روزانه تقریبا هفت بازدید در میامی انجام می شود، تصریح کرد : در این رابطه ۵۷ تذکر کتبی به صنف های متخلف داده شد.

مسوول نمایندگی صنعت، معدن و تجارت میامی افزود: عمده تخلفات در سطح شهرستان گرانفروشی، کم فروشی و عدم درج قیمت است.

وی اظهارداشت: برای موارد تخلف احراز شده  در زمینه کم فروشی و عدم درج قیمت پرونده تشکیل شده و به تعزیرات حکومتی ارسال می‌شود.

بشیری تاکید کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف واحدهای صنفی اعم از کم فروشی، گرانفروشی، عدم درج قیمت در واحدهای مختلف صنفی مراتب را با مراجعه به بازرسی اتاق اصناف و یا نمایندگی صنعت،معدن و تجارت شهرستان  گزارش کنند.

مسوول نمایندگی اداره صنعت ،معدن و تجارت شهرستان میامی با بیان اینکه انتظار می رود فروشندگان در راستای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا با ستاد مقابله با کرونا شهرستان همکاری کنند، گفت : تمامی محدودیت‌ها برای حفظ سلامت شهروندان و فروشندگان اعمال می شود و باید تلاش کرد تا زنجیره انتقال کرونا قطع شود.

وی گفت: نظارت بر عملکرد اصناف در چهارچوب قانون و با همکاری برخی دستگاه های اجرایی شهرستان انجام می شود.

بشیری افزود : بیش از ۹۰ درصد واحدهای صنفی شهرستان میامی قانون را رعایت می کنند.

حدود۷۰۰ واحد صنفی در سطح شهرستان وجود دارد که ۲۲۵واحد تولیدی، ۳۰۱واحد توزیعی و بقیه خدماتی هستند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایرنا