مدیرکل راه وشهرسازی شرق استان سمنان گفت: جاده عباس آباد - کاهک در شهرستان میامی، با توجه به اهمیت این محور، تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش میامی جوان؛ امیر عمیدی روز جمعه در حاشیه بازدید از طرح‌های عمرانی نیمه تمام شهرستان میامی در گفت وگو با ایرنا، افزود : این محور در حوزه استحفاظی این شهرستان به طول ۳۰ کیلومتر بود که  ۱۸ کیلومتر وضعیت نامناسبی داشت و با تلاش پیمانکار ۱۰ کیلومتر آن آماده بهره برداری و هشت کیلومتر از آن باقی‌مانده است.

وی ادامه داد: محور میامی – سبزوار یکی از نقاط حادثه خیز و از اصلی‌ترین راه‌های مواصلاتی در استان است که با اتمام هشت کیلومتر باقی‌مانده تا اسفند ماه امسال، قبل از شروع ترافیک نوروزی، آماده بهره‌برداری می‌شود. 

عمیدی گفت : با توجه به اینکه باند قدیم این محور هندسی نبود، با مطالعات انجام شده و تخصیص اعتبار از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل کشور، این طرح آغاز شد و تاپایان سال جاری به بهره برداری کامل خواهد رسید.

مدیرکل راه وشهرسازی شرق استان سمنان گفت: رفع نقاط حادثه خیز محورهای مواصلاتی شرق استان سمنان ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه برای هشت کیلومتر باقیمانده این محور قیر مورد نیاز ساخت جاده تامین شده است ، اظهارداشت: تجهیزات کارگاهی پیمانکار آماده تکمیل این طرح است، و در صورت مساعد بودن هوا، عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

عمیدی با بیان اینکه ۲ هزار تن قیر برای روکش آسفالت این طرح تامین شده است، افزود: برای تکمیل محور میامی – کاهک ۱۵۰ میلیارد ریال تخصیص اعتبار شد.

محور میامی – سبزوار یکی از پرحادثه ترین محورهای ارتباطی در استان سمنان است و سالانه دستکم ۸۰ نفر در این محور براثر سانحه رانندگی جان خود را از دست می دهند.

  این محور که بخشی از جاده ترانزیتی تهران – مشهد بشمار می‌رود، هرساله بیش از ۲۰ میلیون تن از آن گذر می کنند و از نقاط حادثه خیز  محسوب می شود. 

  از میامی تا سبزوار حدود ۲۰۰ کیلومتر فاصله است، اما بخشی از این راه موسوم به ۳۰ کیلومتری عباس آباد -کاهک از وضعیت نامناسبی برخوردار است .

 مجموع راه های شهرستان میامی ۵۷۰ کیلومتر است که حدود۳۴۰ کیلومتر راه روستایی می باشد. 

شهرستان میامی با هشت هزارو ۶۰۰ کیلومتر مربع و جمعیت حدود ۴۰هزار تن درشرق استان سمنان قرار دارد. 

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایرنا