جلسات اخیر و متعدد در استان با هدف رفع محرومیت از چهره شهرستان میامی، نوید این امید را می‌دهد که شاید آینده این شهرستان توأم با روند رو به توسعه بوده و میامی محروم از فهرست شهرستان‌های کم برخوردار و کمتر توسعه‌یافته خارج شود.

به گزارش میامی جوان؛ این بار نیز جلسه بنیادهای توسعه‌ای شهرستان میامی با حضور معاون استاندار سمنان برگزار شد تا شاید نیازهای توسعه‌ای این شهرستان بیش‌ازپیش شنیده‌شده و راه‌های توسعه آن هموارتر شود.

میامی، این شهرستان جوان که عمر ارتقای آن به شهرستان آن هنوز از ۱۰ سال نمی‌گذرد؛ نیاز به توجه بیشتر دارد تا شاید شکل واقعی یک شهرستان توسعه‌یافته را به خود بگیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: شرط توسعه اقتصادی میامی عمل به تعهدات از سوی دستگاه‌های اجرایی استان سمنان است.

علیرضا شریفی نژاد عصر امروز در نشست بنیادهای توسعه‌ای شهرستان میامی که در سالن غدیر استانداری سمنان برگزار شد با اشاره به اینکه شهرستان میامی یکی از شهرستان‌های کم برخوردار و محروم در کشور شناخته‌شده است اظهار داشت: باید دستگاه‌های اجرایی استان سمنان به تعهدات خود در قبال توسعه و آبادانی شهرستان میامی عمل کنند.

وی بیان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید توسعه شهرستان میامی را در حوزه‌های مختلف نظیر خدماتی، صنعتی، اقتصادی و زیرساختی موردتوجه ویژه قرار دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: تمام فعالیت‌ها و اقداماتی که دستگاه‌های مختلف اجرایی در راستای توسعه و آبادانی میامی انجام می‌دهند باید برای مردم تبیین کنند و این اقدامات باید ملموس باشد.

شریفی نژاد بابیان اینکه نگاه ویژه‌ای از سوی مدیران ارشد استانی به توسعه اقتصادی میامی وجود دارد گفت: دستگاه‌های اجرایی استان سمنان نیز تاکنون به تعهدات خود در این حوزه به‌خوبی عمل کرده‌اند که این رویه باید همچنان ادامه یابد.

وی اظهار کرد: تفاهم نام‌های اقتصادی از چندین سال قبل برای توسعه میامی تدوین و ارائه‌شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بیان کرد: افزایش اعتبار میامی برای توسعه روزافزون این شهرستان در بودجه سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرارگرفته است.

شریفی نژاد افزایش اعتبارات توسعه اقتصادی میامی را به‌منظور رفع مشکلات زیرساختی این شهرستان لازم و ضروری دانست و گفت: جذب سرمایه‌گذار یکی از راهکارهایی است که باید مدیران دستگاه‌های اجرایی برای اجرای طرح‌های مختلف عمرانی و اقتصادی در میامی مدنظر قرار دهند.

به‌هرروی، میامی در شرق استان سمنان، با وجود ظرفیت‌های بی‌شمار در حوزه‌های مختلف، جزء شهرستان‌های کمتر توسعه‌یافته کشور است.

کمتر توسعه‌یافتگی میامی، موضوعی است که به‌هیچ‌عنوان زیبنده مردمان نجیب این شهرستان و متناسب بااستعدادهای طبیعی و انسانی آن نیست.

شاید روزی که میامی به‌عنوان شهرستانی تازه تأسیس در استان سمنان معرفی شد؛ کسی فکر نمی‌کرد که پس از گذشت بیش از یک دهه هنوز که هنوز است برخی زیرساخت‌های مناسب در مرکز این شهرستان و شهرها و روستاهای آن وجود نداشته باشد.

اولویت نداشتن این شهرستان برای مدیران استانی و ملی و فقدان پیگیری‌های لازم سبب شده تا موجی از نارضایتی را بین مردمان و دغدغه‌مندان این دیار ایجاد کند.

از انتخاب نکردن مدیران شایسته، برنامه‌ریز و پرکار در سطح شهرستان میامی تا نبود زیرساخت‌های حداقلی جهت رفاه مردم و تقویت نشاط اجتماعی ازجمله کوتاهی‌های مسئولان بوده که سبب کسب رتبه پایین برای این شهرستان در نمودارهای کشوری شده است.

امید است عقب‌ماندگی‌ها با اراده‌ای برخاسته از باور به رفع محرومیت و انگیزه‌ای با اعتماد به جوانان و نیروی انسانی متخصص در این شهرستان هرچه سریع‌تر زمینه اقداماتی به نفع مردم را فراهم کنند و سبب مهاجرت معکوس و بازگشت سرمایه‌های انسانی این منطقه به زادگاه و سرزمین اجدادی خود شوند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم