مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت: تکمیل شبکه فاضلاب در کالپوش شهرستان میامی نیازمند ۲۰ میلیارد ریال تامین اعتبار است.

به گزارش میامی جوان؛ محمد طاهری ابراز داشت: وضعیت زمین ‌شناسی و خاک منطقه کالپوش میامی به‌ گونه‌ای است که امکان حفر چاه فاضلاب نیست و باید شبکه انتقال و مخزن فاضلاب در منطقه ایجاد شود.

وی بیان کرد: برای سکونت اهالی روستای حسین آباد کالپوش در سایت جدید، اجرای تاسیسات زیربنایی در بخش فاضلاب تا حدودی انجام شده است.

وی اضافه کرد: تاکنون یکهزار و ۲۰۰ متر شبکه فاضلاب در منطقه در نظر گرفته شده برای اسکان اهالی روستای حسین آباد کالپوش میامی کار شده است، اما به دلیل تداوم نیافتن تزریق اعتبار از محل صندوق توسعه اسلامی، تکمیل طرح به تعویق افتاده است.

طاهری تصریح کرد: اعتبار اجرای طرح در زمینه خدمات دفع فاضلاب از محل اعتبارات ملی و استانی است و برای تکمیل شبکه فاضلاب در کالپوش میامی باید از این منابع باشد و آب و فاضلاب استان سمنان توان تامین اعتبار از محل اعتبارات داخلی خود را ندارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان خاطرنشان کرد: در زمینه تامین آب آشامیدنی در منطقه کالپوش میامی شبکه داخلی انجام شده و مخزن نیز در حال بهره‌برداری است.

در جریان بارش برف شدید و کولاک اواخر اسفند سال ۹۷ در بخش کالپوش به برخی واحدهای مسکونی ،تاسیسات برق،تلفن،گاز و آب روستاها خسارت وارد شد.
بخش کوهستانی کالپوش میامی به مرکزیت رضوان شامل ۱۲ روستاست که حدود ۲۰ هزارنفر در آن ها زندگی می کنند و شغل بیشتر مردم کشاورزی و دامداری است.
این بخش در ۱۱۰ کیلومتری شمال میامی قرار گرفته است.
شهرستان میامی با حدود ۴۰ هزار تن جمعیت در شرق استان سمنان قرار دارد؛ بیش از ۸۰ درصد مردم این شهرستان در روستاها زندگی می کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایرنا