استاندار سمنان با بیان اینکه عقب‌ماندگی زیادی در میامی وجود دارد که باید کمک کنیم تا این عقب‌ماندگی جبران شود، گفت: امسال ۸.۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بیمارستان میامی تخصیص ‌یافت.

به گزارش میامی جوان؛ علیرضا آشناگر در آئین افتتاح هم‌زمان پروژه‌های عمرانی و اقتصادی شهرستان میامی در ایام‌الله دهه فجر ۱۳۹۹ که در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میامی برگزار شد، اظهار کرد: میامی، شهرستانی پرظرفیت برای توسعه است که با چالش‌هایی نیز دست و پنجه نرم می‌کند.

وی با بیان اینکه وجود اراضی مناسب برای کشاورزی یکی از ظرفیت‌های توسعه در میامی است، گفت: این شهرستان از زمینه خوبی برای دامپروری بهره‌مند است و همچنین به دلیل موقعیت جغرافیایی و تنوع اقلیمی، زمینه خوبی برای توسعه گردشگری دارد.

استاندار سمنان با بیان اینکه معادن بسیار خوب و غنی در این منطقه وجود دارد که با فرآوری می‌توان ثروت‌افزایی کرد، افزود: وجود مردم فعال و پرتلاش میامی یکی از نکات بارز و مهم در جهت توسعه این شهرستان است.

آشناگر با تأکید بر اینکه بخشی از روستاهای میامی سهم به‌سزایی در بازار تهران دارند که باید این کار الگوسازی شود، بیان کرد: وقتی میامی جزو ۳۱ شهرستان کمتر توسعه‌یافته کشور قرار گرفت؛ یعنی اینکه شاخص‌های توسعه‌یافتگی در این شهرستان به نسبت استان و کشور ضعیف است.

وی با بیان اینکه هدف دولت بر این است که بین مناطق مختلف کشور ایجاد توازن کند، گفت: عقب‌ماندگی زیادی در میامی وجود دارد که باید کمک کنیم تا این عقب‌ماندگی جبران شود.

استاندار سمنان با اشاره به وجود مدیران و مسؤولان پیگیر و خوب در میامی اظهار کرد: نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس جزو نمایندگان اجرایی کشور است و با اعداد، رقم و منابع سر و کار دارد و خود مدیر است و رایزنی‌های وی ‌می‌تواند به‌عنوان یکی دیگر از ظرفیت‌ها باشد.

آشناگر عنوان کرد: با اعلام شهرستان ‌میامی در شمار شهرستان‌های توسعه‌نیافته، ستاد توسعه و برنامه‌ریزی شهرستان میامی به ریاست استاندار تشکیل شده است و آخرین جلسه این ستاد امروز و جلسه ماقبل آن دو هفته گذشته با هدف ارزیابی عملکرد مدیران برای پیشرفت سند توسعه شهرستان برگزار شد.

همه روستاهای سمنان دارای سند توسعه می‌شوند

وی با بیان اینکه امسال همه روستاهای استان سمنان دارای سند توسعه می‌شوند، گفت: برای اینکه گام‌های توسعه را به جلو هدایت کنیم، نیاز به منابع داریم.

استاندار سمنان با تأکید بر ضرورت تغییر در نوع نگرش مدیران و اعضای شوراها گفت: برخی منابع بانکی و تسهیلات برای شهرستان در نظر گرفته شده که هیچ سقف و محدودیتی ندارد.

آشناگر با اشاره به اینکه بر اساس هشت گام تعریف شده توسعه در استان سمنان، تسهیلات و مساعدت‌هایی به شهرستان میامی می‌شود، اظهار کرد: سهم میامی در اعتبارات مدیریتی و سنواتی با تخصیص ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

وی با تأکید بر اینکه هیچ عذری از مدیران جهت عدم انجام تعهدات و کندی پروژه‌ها قابل‌قبول نیست، بیان کرد: اگر نگاهی به اعداد و ارقام اعتبارات داشته باشیم، متوجه می‌شویم که نگاه خاصی به شهرستان میامی شده است.

آشناگر گفت: اعتبارات دهه فجر میامی در سال ۹۷ در مجموع ۴۰ میلیارد تومان بوده که این عدد در سال ۹۸ به ۵۷ میلیارد تومان افرایش یافت و در سال ۱۳۹۹ با یک ‌جهش جدی به ۱۳۰ میلیارد تومان رسید.

وی با بیان اینکه تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم، افزود: باید برای جذب اعتبارات ملی تلاش کنیم و مدیران موظف هستند تمام تلاش خود را در جهت جذب این اعتبارات بکار گیرند.

استاندار سمنان تأکید کرد: بنیادها و مجموعه‌های حمایتی همچون برکت، آستان قدس رضوی، ایدرو و ایمیدرو و.. به‌عنوان محرک توسعه هر شهرستان محسوب می‌شوند که باید ضمن تشکیل جلسات و نشست‌های مختلف از این ظرفیت در جهت توسعه شهرستان استفاده کرد.

شاخص وسعت استان در اختصاص بودجه در نظر گرفته شود

آشناگر گفت: از نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم تلاش کند تا شاخص وسعت در اختصاص بودجه کشور در نظر گرفته شود.

وی اظهار کرد: سمنان هفتمین استان وسیع کشور است و این موضوع، نرخ هزینه‌ها و خدمات در این استان را بالا می‌برد.

استاندار سمنان عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی استان، توان لازم برای جذب اعتبارات ابلاغی را دارند و از هیچ مدیر دستگاهی نمی‌پذیریم که ریالی از اعتبارات استان به تهران برگردد.

آشناگر تأکید کرد: اگر دستگاه‌ها نتوانند اعتبارات خود را جذب کنند، این اعتبارات را به سایر دستگاه‌ها اختصاص می‌دهیم.

وی با بیان اینکه اولویت واگذاری اموال مازاد دولت در استان با اهالی همان منطقه است، گفت: در ارتباط با ایجاد بازارچه در مجاورت جاده و در خارج از شهر می‌توانیم با احداث جاده دسترسی و نیز با رایزنی‌های لازم این مهم را به انجام رسانیم.

استاندار سمنان با بیان اینکه نظارت بر بازار و قیمت‌ها، وظیفه جدی دولت است و باید با دقت انجام شود، گفت: به‌منظور ایجاد المان و حسینیه شهدای گمنام در تفرجگاه سه چنار در جنوب شهر میامی، اعتباری در سال آینده پیش‌بینی می‌شود.

آشناگر عنوان کرد: امسال ۸.۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بیمارستان میامی تخصیص ‌یافت و ساختمان به بهره‌برداری می‌رسد و باید تجهیزات آن نیز تأمین شود.

وی اظهار کرد: شهرستان میامی در مسیر زوار امام رضا (ع) است و باید جلوه‌های بصری در این شهرستان ایجاد و تغییرات در وضع ظاهری آن ایجاد شود.

میامی با کمبود تفرجگاه مواجه است

حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی‌پور، امام ‌جمعه میامی نیز اظهار کرد: به فرمایش امیرالمؤمنین (ع) کارگزاران باید خلق نیکو، ایمان قوی، تخصص داشته و امانت‌دار باشند.‌

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی به پشتوانه مردم و با تلاش ۴۲ ساله مسئولان دلسوز به نظامی سربلند و تأثیرگذار در منطقه تبدیل‌شده است.‌

امام‌ جمعه میامی گفت: دهه مبارک فجر علاوه بر اینکه زمانی برای بصیرت افزایی و تبیین دستاوردها است، فرصتی مغتنم برای مسؤولان است که با محاسبه اعمال خود به این نتیجه برسند که آیا به وظیفه خود عمل کرده‌اند یا خیر؟

صفایی‌پور بیان کرد: میامی ده‌ها محصول استثنایی و خوش‌آوازه دارد که می‌تواند به‌عنوان یک برند ملی مطرح و باید با ایجاد یک بازارچه ویژه، محصولات تولیدی شهرستان ‌میامی در همین شهرستان نیز به گردشگران ارائه شود.‌

امام ‌جمعه میامی گفت: می‌توان در مسیر جاده‌های میامی در برخی موارد در صورت امکان با کاهش حریم جاده، مکانی ایجاد شود که بازارچه‌ای با چند عرفه ایجاد تا محصولات تولیدی میامی در معرض دید مخاطبان قرار گرفته و علاوه بر معرفی میامی، برای افراد ایجاد شغل شود.‌

صفایی‌پور با تأکید بر اینکه باید نظارت بیشتر بر قیمت‌ها به شکل گسترده‌تری افزایش یابد، افزود: میامی با کمبود تفرجگاه در داخل شهر مواجه است.

وی بیان کرد: پنج شهید گمنام در میامی به خاک سپرده شده‌اند که درخواست می‌کنیم اقدامات مبنی بر ساخت المان و حسینیه حرم این شهیدان گران‌قدر به انجام رسد.‌

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس