۵۰ پروژه هم‌زمان با دهه مبارک فجر در شهرستان میامی کلنگ‌زنی و افتتاح شد.

به گزارش میامی جوان؛ احمد ملایری، فرماندار میامی در آئین افتتاح هم‌زمان پروژه‌های عمرانی و اقتصادی شهرستان میامی در ایام‌الله دهه فجر ۱۳۹۹ که در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میامی برگزار شد، اظهار کرد: در دهه فجر امسال در مجموع ۵۰ پروژه شامل ۳۹ پروژه عمرانی توسط ۱۰ دستگاه اجرایی بااعتبار ۲۷ میلیارد تومان و پنج پروژه اقتصادی، کشاورزی و صنعتی بااعتبار مجموعاً ۱۳۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: با افتتاح پروژه‌های اقتصادی در شهرستان‌ میامی در مجموع برای ۱۲۰ نفر شغل جدید ایجاد می‌شود.

فرماندار میامی اظهار کرد: امسال ۶ پروژه عمرانی توسط دستگاه‌های اجرایی همچون منابع طبیعی، شرکت توزیع برق، آب و فاضلاب و.. با پیش‌بینی اعتبار ۲۰ میلیون تومان کلنگ‌زنی می‌شود.

ملایری بیان کرد: مجموع اعتبارات ۱۳۰ میلیارد تومانی عمرانی و اقتصادی مرتبط با افتتاح طرح‌ها در شهرستان میامی در دهه فجر ۱۳۹۹ در مقایسه با اعتبارات سال قبل ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

وی بابیان اینکه امسال ۵۵ میلیارد تومان ارزش‌افزوده به شهرداری و دهیاری‌ها پرداخت شده است، افزود: از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون بالغ‌بر ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در زمینه‌های عمرانی و اقتصادی در شهرستان میامی هزینه شده است.

فرماندار میامی با تقدیر از استاندار سمنان، به‌عنوان رئیس ستاد توسعه شهرستان میامی به خاطر نگاه ویژه و خوب گفت: با تأکید استاندار سمنان، معاونین و مدیران کل استان، اقدامات خوبی در شهرستان میامی به انجام رسیده است.

ملایری بیان کرد: با ایجاد صندوق کارآفرینی امید در شهرستان میامی، علاوه بر ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ نفر، تاکنون هفت میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی افزود: تاکنون جلسات مختلفی با بنیاد برکت و آستان قدس رضوی در راستای سرمایه‌گذاری، مشارکت و توسعه شهرستان به انجام رسیده است.

فرماندار میامی بیان کرد: بنیاد برکت تعهد کرده است تا برای ۱۱۵ نفر در پنج منطقه شهرستان ایجاد شغل کند که تاکنون ۸۰ نفر به بانک معرفی شده‌اند.

ملایری افزود: تشکیل ۳۰ صندوق خرد روستایی با همکاری جهاد کشاورزی با اشتغال‌زایی برای ۷۰ نفر از دیگر اقدامات انجام شده در این شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه به‌منظور حفظ منابع آبی، تغییر الگوی کشت به زعفران و گل محمدی پیشنهاد شده است، گفت: تاکنون در ۵۰ هکتار از اراضی میامی زعفران کاری و در ۵۰ هکتار نیز گل محمدی کشت شده است.‌

فرماندار میامی اظهار کرد: در بحث آبیاری تحت‌فشار، تاکنون ۶۰۰۰ هکتار از اراضی میامی به این شیوه تجهیز و مبلغ ۵۰ میلیارد تومان نیز کمک بلاعوض اعطا شده است.

ملایری گفت: مبلغ ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات از محل تسهیلات اشتغال روستایی و تبصره ۱۸ به‌منظور خرید ادوات کشاورزی پرداخت شده است.‌

وی بابیان اینکه امسال مجوز فعالیت کارخانه‌ها و معادن مختلفی در میامی صادر شده است، افزود: در مباحث عمرانی درون شهر میامی علاوه بر زیباسازی فضای شهری، تاکنون ۵۰۰۰ مترمربع از معابر میامی آسفالت شده است.

فرماندار میامی اظهار کرد: تاکنون ۵۰۰ میلیون تومان به شهرداری میامی و ۵۰۰ میلیون تومان به شهرداری رضوان و ۱۰ میلیارد تومان به دهیاری‌های شهرستان میامی پرداخت شده است.

ملایری با اشاره به بهره‌برداری از هفت خانه ورزش روستایی در میامی گفت: با تخصیص اعتبار انجام شده، استخر میامی که تاکنون ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، تا پایان سال افتتاح می‌شود.

وی بابیان اینکه مکاتبات مرتبط با تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات شهرستان ابلاغ شده است، افزود: احداث هشت اقامتگاه بوم گردی از دیگر اقدامات انجام شده در شهرستان میامی است.

 فرماندار میامی اظهار کرد: تاکنون چندین مجتمع خدمات رفاهی و گردشگری در شهرستان میامی به بهره‌برداری رسیده است.

ملایری گفت: در سفر مهندس اسلامی، وزیر راه و شهرسازی به استان سمنان دستور تکمیل پروژه‌های زیرسازی و آسفالت محور علی‌آباد به کاهک، آسفالت محور جیلان به کلاته خیج، تکمیل محور فرومد به شفیع آباد، انجام مطالعه زیرگذر در کمربندی خلیج‌فارس، اعطای اسناد مالکیت شمال کمربندی خلیج‌فارس، مرمت و بازسازی جاده‌های روستایی شهرستان میامی و ایجاد پل کال شور بر محور میامی جاجرم صادر شد.

وی با اشاره به اینکه توانمندسازی محله عمارت شهر میامی در حال انجام است، گفت: دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان تاکنون اعتبارات بسیار خوبی را در راستای توانمندسازی شهرستان اختصاص داده است.‌

فرماندار میامی بابیان اینکه سند توسعه فرهنگی برای ۱۶ روستای شهرستان میامی تهیه شده است، گفت: تاکنون چندین سازمان مردم‌نهاد مجوز فعالیت خود در شهرستان میامی را دریافت کرده‌اند.‌

ملایری خاطرنشان کرد: در شهرستان میامی در سال ۹۸ بالغ‌بر ۱۲ میلیارد تومان کمک و تسهیلات پرداخت شد که این عدد در سال ۹۹ به ۱۶ میلیارد تومان افزایش یافت.

لزوم بازنگری زیرساخت‌های توسعه‌ای در میامی

علی‌اصغر خانی، نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تبریک چهل و دومین بهار انقلاب اسلامی ایران گفت: استاندار سمنان این هشتمین بار است که به میامی سفر کرده و با مردم و مسؤولان این شهرستان دیدار می‌کنم و رفع مشکلات مردم با جدیت در دستور کار قرار دارد.

وی بابیان اینکه خود را کارگر مردم می‌دانم و گره‌گشایی از مشکلات مردم را توفیق برای خود می‌دانم، اظهار کرد: در وضع کنونی، پذیرفتن مسؤولیت، امری سخت و دشوار است.

نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وسعت و توانمندی موجود در میامی برای توسعه گفت: وجود زیرساخت، حرف اول را در پیشرفت و توسعه می‌زند و باید بستر سرمایه‌گذاری در مناطقی ایجاد می‌شود که توسعه‌یافته یا در مسیر توسعه باشد.

خانی اظهار کرد: باید تلاش کرد تا ادارات و دستگاه‌های اجرایی به‌صورت کامل در این شهرستان مستقر شوند.

وی افزود: در بخش‌های روستایی میامی، قدری وضعیت بهتر شده است، اما همچنان برخی مشکلات وجود دارد که باید برطرف شود.

نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بخش‌های زیرساختی و توسعه‌ای و اقدامات حوزه دولت در شهرستان میامی نیاز به بازنگری دارد، افزود: تلاش می‌کنیم تا بحث وسعت را به ساختار بودجه سال ۱۴۰۰ اضافه کنیم.

خانی با اشاره به اینکه بیشترین بودجه کشور را شهرهای بزرگ می‌بلعند، گفت: اولویت واگذاری اراضی و اماکن مازاد را باید به مردم محلی در شهرها و روستاها داد و برخی از اماکن باید تغییر کاربری داده شود.

وی اظهار کرد: در مسیر شاهرود تا بسطام و همچنین میامی دو طرف جاده برای کشاورزی فریز شده که در برخی موارد لازم است تغییر کاربری داده شود تا شاهد رشد و توسعه باشیم.

نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه از برخی دستگاه‌های استان رضایت داریم، اما برخی دستگاه‌ها کوتاهی می‌کنند اظهار امیدواری کرد: سفر استاندار سمنان به شهرستان میامی موجب ایجاد تحولات جدید در میامی شود.

خانی گفت: نگاه من به شما به‌عنوان استاندار سمنان، نگاه مثبتی است و احساس می‌کنم استان را از خود می‌دانید و نگاه عادلانه‌محور دارید.

انتهای پیام/