دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گرمه از وقوع یک فقره تصادف مرگبار در این شهرستان و بررسی کارشناسانه ابعاد فنی علل وقوع سوانح رانندگی متعدد در محور درق-میامی و صدور دستور انجام پیگیری‌های لازم برای رفع نقاط حادثه خیز و تسهیل زمینه‌های امدادرسانی به حادثه دیدگان خبر داد.

به گزارش میامی جوان؛ منیری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گرمه با اشاره به جلسه‌ای که با حضور مسؤولین ذی ربط بمنظور بررسی ماهیت و ابعاد مختلف بروز این سانحه و سوانح و حوادث رانندگی مشابه در محور درق به میامی برگزار شد؛ تصریح کرد:در پی وقوع یک فقره تصادف در محور درق به میامی که طی بهمن ماه سال جاری رخ داد متأسفانه سه تن از هموطنان عزیزمان، جان خود را از دست دادند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گرمه با مثبت ارزیابی کردن نشست کارشناسی در این خصوص که با رویکرد تحلیلی و ارزیابی و ریشه یابی مبانی و علل شکل گیری این رویداد تلخ برگزار شد؛ گفت: با توجه به تعدد و تکثر مصادیق حوادث رانندگی در این محور پرحادثه که در برخی موارد به مرگ و یا ایراد جرح و صدمات بدنی غیرعمدی می‌انجامد بررسی ابعاد این موضوع در دستور کار قرار گرفت و طی نشستی که شهرداران و رئیس پلیس راه شهر‌های گرمه، ایور و درق با محوریت دستگاه قضایی در آن حضور داشتند اصلی‌ترین عوامل وقوع تصادفات در این محور بررسی شد.

منیری، با تأکید مضاعف بر ضرورت توجه به حقوق عامه و صیانت از آن به بیان نقش دادستان بعنوان مدعی العموم در دستگاه قضایی برای پیگیری مطالبات عمومی پرداخت و در ادامه رفع نواقص و اصلاح ایرادات و رفع نقاط حادثه خیز را در این حوزه بر پایه اظهارنظر‌های کارشناسی خواستار شد.

وی همچنین با انتقاد از بروز تأخیر‌های زمانی نامتعارف در جهت امدادرسانی به سانحه دیدگان در خصوص تسهیل و تسریع در برقراری موجبات حضور بموقع اورژانس وآتش نشانی و پلیس در صحنه تصادفات دستور‌های مقتضی صادر کرد.

تأمین امکانات و تجهیزات لازم برای سهولت و سرعت بخشیدن به روند امدادرسانی و کمک به حادثه دیدگان از مهمترین محور پیگیری‌های دادستان عمومی و انقلاب گرمه از مسؤولین ذی ربط بود.

منیری تأکید کرد: این موضوع تا حصول نتیجه مطلوب پیگیری خواهد شد و نتیجه اقدامات انجام شده متعاقبا اطلاع رسانی می‌شود.

انتهای پیام/