سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان میامی گفت: نهمین جشنواره گردشگری سفر به دشت شقایق‌های کالپوش با استقبال چشمگیر گردشگران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، محمدصادق رضویان افزود: این جشنواره با حضور جمع کثیری از گردشگران و علاقه‌مندان برگزار شد.

وی گفت: در این جشنواره، علاوه بر مردم، جمعی از مدیران ارشد استان سمنان ازجمله استاندار سمنان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان و مدیرکل ورزش و جوانان و جمعی از مسؤولان شهرستان نیز حضور داشتند.

رضویان، هدف از برگزاری این جشنواره را آشنایی گردشگران با جاذبه‌های طبیعی شهرستان میامی به‌ویژه مناطق نمونه گردشگری عنوان کرد و افزود: بازدید از مناطق نمونه گردشگری دشت شقایق، جنگل دشت‌شاد، جنگل و آبشار نام‌نیک و دیگر جاذبه‌های طبیعی منطقه، اجرای موسیقی محلی، چوب بازی و … ازجمله برنامه‌های این جشنواره بود.

وی گفت: عرضه صنایع‌دستی و محصولات محلی شهرستان میامی ازجمله دوغ، کشک و … در غرفه‌های عرضه سوغات از دیگر برنامه‌های این جشنواره بود.

بخش کالپوش در فاصله 140 کیلومتری شمال شهر میامی واقع است؛ این منطقه سرسبز و خوش آب و هوا با 14 هزار هکتار جنگل، 30 هزار هکتار مرتع و 34 هزار هکتار مزارع زیر کشت با بارندگی کافی و اراضی مستعد برای کشاورزی و جنگل‌داری، در فصل بهار با دشت‌های مملو از گل شقایق، در شهریورماه با گل‌های آفتابگردان و با مناظر زیبا پذیرای گردشگران است.

انتهای پیام/2249/ع